Λεπτομέρειες προϊόντος
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Ecolite/OEM/ODM
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 5000
Τιμή: Inquiry
Συσκευασία λεπτομέρειες: Δοχείο παλέτας από χαρτόνι
Χρόνος παράδοσης: 1-2 μήνες
Όροι πληρωμής: L/C,T/T
Δυνατότητα προσφοράς: 5000 μονάδες το μήνα
Ονομαστική τάση: |
48V |
Ονομαστική χωρητικότητα: |
20 Α |
Ενέργεια: |
960 Wh |
Αντίσταση: |
≤30mΩ |
Αποτελεσματικότητα: |
≥0,98 |
Κύκλος ζωής: |
>2000 κύκλοι @1C,80% DOD |
Αυτοεκφόρτιση: |
<5% το μήνα |
Μαξ.Μονούλες σε σειρά, παράλληλα: |
15S/3P |
Ονομαστική τάση: |
48V |
Ονομαστική χωρητικότητα: |
20 Α |
Ενέργεια: |
960 Wh |
Αντίσταση: |
≤30mΩ |
Αποτελεσματικότητα: |
≥0,98 |
Κύκλος ζωής: |
>2000 κύκλοι @1C,80% DOD |
Αυτοεκφόρτιση: |
<5% το μήνα |
Μαξ.Μονούλες σε σειρά, παράλληλα: |
15S/3P |
Ελαφρύ 48V μπαταρία λιθίου 20Ah 13kg περίβλημα SPCC για τροφοδοσία εκτός δικτύου
Συμπαγής ισχύς 48 V για περιορισμένους χώρους
Το LFP4820 είναι μια μπαταρία φωσφορικού σιδήρου λιθίου 48V 20Ah, κατασκευασμένη για μικρές ενεργειακές ανάγκες όπου ο χώρος και το βάρος έχουν σημασία. Αποθηκεύοντας 960 watt ώρες, χωράει σε επιτοίχια ράφια ή στενά ντουλάπια χάρη στο λεπτό προφίλ 88 mm και το συνολικό βάρος 13 κιλά. Το χαλύβδινο περίβλημα SPCC προστατεύει από σκόνη και ελαφριά κρούση (IP30). Ένα ενσωματωμένο BMS χειρίζεται όλες τις λειτουργίες ασφαλείας, ενώ οι θύρες RS485 και RS232 επιτρέπουν τη σύνδεση με εξωτερικές οθόνες ή μετατροπείς.
Προδιαγραφές
| Ηλεκτρικές Παράμετροι | |
| Ονομαστική τάση | 48V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 20 Αχ |
| Ενέργεια | 960 Wh |
| Αντίσταση | ≤30mΩ |
| Αποτελεσματικότητα | ≥0,98 |
| Κύκλος Ζωής | >2000κύκλοι @1C,80% DOD |
| Αυτοεκφόρτιση | <5% ανά μήνα |
| Max.Modules in Series,Parallel | 15S/3P |
Τι υπάρχει μέσα
Η ονομαστική τάση είναι 48V και η χωρητικότητα είναι 20Ah. Το ενεργειακό περιεχόμενο είναι 960 Wh. Η εσωτερική αντίσταση παραμένει ≤30mΩ. Η απόδοση είναι 98 τοις εκατό. Η αυτοεκφόρτιση παραμένει κάτω από 5 τοις εκατό κάθε μήνα. Μπορείτε να περιμένετε περισσότερους από 2000 κύκλους με ρυθμό 1C και 80% DOD με διατήρηση 80% χωρητικότητας. Η εσωτερική διάταξη κελιών χρησιμοποιεί 15 κελιά σε σειρά και 3 σειρές παράλληλα (15S3P). Η θήκη έχει διαστάσεις 442 επί 245 επί 88 χιλιοστά. Τα τερματικά είναι μεγέθους M4.
| Μηχανικές Παράμετροι | |
| Διάσταση (ΠxΒxΥ) | 442x245x88mm |
| Διάσταση (ΠxΒxΥ) | 17,4 x 9,64 x 3,464" |
| Βάρος | 13 κιλά |
| Τύπος τερματικού | Μ4 |
| Περίβλημα μπαταρίας | SPCC |
| Προστασία Κατοικιών | IP30 |
| Τύπος Κυττάρου-Χημεία | Κύτταρο LiFePO4 |
| Ανακοίνωση | RS485/RS232 |
Παράδοση ρεύματος
Μπορείτε να τραβάτε συνεχώς 20 αμπέρ που υποστηρίζουν φορτία μέχρι περίπου 960 watt. Για μικρές υπερτάσεις έως και 10 δευτερόλεπτα, η μπαταρία παρέχει 25 αμπέρ. Το BMS σταματά την εκφόρτιση στα 37,5 βολτ και επανασυνδέεται στα 40,5 βολτ. Η προστασία βραχυκυκλώματος λειτουργεί σε 300 έως 800 μικροδευτερόλεπτα.
Φόρτιση της μπαταρίας
Χρησιμοποιήστε φόρτιση CC CV με τάση μεταξύ 53,25V και 54,75V. Για φόρτιση με πλωτήρα κρατήστε την τάση στα 50,6 V έως 51,75 V όταν η μπαταρία είναι γεμάτη. Η τυπική φόρτιση χρησιμοποιεί 10 αμπέρ για μεγιστοποίηση της διάρκειας ζωής. Εάν χρειάζεστε ταχύτερη φόρτιση, μπορείτε να ανεβείτε έως και 20 αμπέρ. Το BMS διακόπτει τη φόρτιση στα 54,75 βολτ.
| Παράμετροι εκφόρτισης | |
| Ρεύμα συνεχούς εκφόρτισης | 20Α |
| Ρεύμα εκκένωσης παλμού | 25A(<10S) |
| Συνιστώμενο Volt. Αποσυνδέω | 37,5 V |
| Τάση διακοπής εκφόρτισης BMS | 37,5 V |
| Επανασυνδέστε την τάση | 40,5 V |
| Προστασία από βραχυκύκλωμα | 300-800 ΗΠΑ |
| Παράμετροι Φόρτισης | |
| Μέθοδος Φόρτισης | CC-CV |
| Τάση φόρτισης | 53,25~54,75V |
| Συνιστώμενη τάση επίπλευσης | 50,6~51,75V |
| Συνιστώμενο ρεύμα χρέωσης | 10Α |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης | 20Α |
| Τάση διακοπής φόρτισης BMS | 54,75 V |
Όρια θερμοκρασίας
Λειτουργεί κατάθλιψη από -20°C έως 60°C. Η φόρτιση επιτρέπεται μόνο από 0°C έως 55°C. Η αποθήκευση είναι ασφαλής από -20°C έως 60°C. Το BMS θα απενεργοποιηθεί εάν η εσωτερική θερμοκρασία φτάσει τους 60°C.
| Παράμετροι θερμοκρασίας | |
| Θερμοκρασία εκκένωσης | -20℃ έως 60℃ |
| Θερμοκρασία φόρτισης | 0℃ έως 55℃ |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -20℃ έως 60℃ |
| Διακοπή υψηλής θερμοκρασίας BMS | 60℃ |
Εκεί που ταιριάζει
Χρησιμοποιήστε αυτήν την μπαταρία για μικρά οικιακά ηλιακά συστήματα που τροφοδοτούν μερικά φώτα και έναν δρομολογητή. Λειτουργεί ως εφεδρική ισχύς για έναν σταθμό βάσης τηλεπικοινωνιών ή ένα σύστημα ασφαλείας. Μπορεί να λειτουργήσει ένα ηλεκτρικό σκούτερ ή να χρησιμεύσει ως φορητή πηγή ενέργειας για κάμπινγκ. Ταιριάζει επίσης σε μονάδες UPS για δίκτυα υπολογιστών.
Γιατί να επιλέξετε αυτό
Το βάρος των 13 κιλών διευκολύνει την ανύψωση ενός ατόμου. Το λεπτό ύψος 88 mm επιτρέπει την εγκατάσταση κάτω από ράφια ή μέσα σε ρηχά ράφια. Οι θύρες επικοινωνίας σάς επιτρέπουν να ελέγχετε την κατάσταση της μπαταρίας από μια απομακρυσμένη οθόνη. Η χαλύβδινη θήκη δεν ραγίζει όπως το πλαστικό. Δεν υπάρχει ποτέ πότισμα ή καθαρισμός με οξύ.
Συμβουλές εγκατάστασης
Τοποθετήστε την μπαταρία σε μια επίπεδη εσωτερική επιφάνεια μακριά από νερό. Χρησιμοποιήστε ακροδέκτες δακτυλίου M4 με σύρμα μεγέθους 20 αμπέρ. Συνδέστε τα καλώδια RS485 ή RS232 στον μετατροπέα ή την οθόνη σας. Ρυθμίστε τον φορτιστή σας σε απορρόφηση 54,75 V και πλωτήρα 51 V.