Λεπτομέρειες προϊόντος
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Ecolite
Πιστοποίηση: UN38.3 MSDS CE
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min: 10000 τεμ
Τιμή: Inquiry
Συσκευασία λεπτομέρειες: Δοχείο παλέτας από χαρτόνι
Χρόνος παράδοσης: 1-2 μήνες
Όροι πληρωμής: L/C,T/T
Δυνατότητα προσφοράς: 200000pcs
Ονομαστική τάση: |
51,2 V |
Ονομαστική χωρητικότητα: |
105Ah |
Ενέργεια: |
5376Wh |
Προστασία Κατοικιών: |
IP67 |
Μέθοδος χρέωσης: |
CC-CV |
Θερμοκρασία εκκένωσης: |
-30°C έως 65°C |
Βάρος: |
46 κιλά |
Διάσταση (Δ×Δ×Η): |
460x334x247mm |
Ονομαστική τάση: |
51,2 V |
Ονομαστική χωρητικότητα: |
105Ah |
Ενέργεια: |
5376Wh |
Προστασία Κατοικιών: |
IP67 |
Μέθοδος χρέωσης: |
CC-CV |
Θερμοκρασία εκκένωσης: |
-30°C έως 65°C |
Βάρος: |
46 κιλά |
Διάσταση (Δ×Δ×Η): |
460x334x247mm |
51.2V 105Ah Golf Cart LiFePO4 μπαταρία 150A εκφόρτιση Ενσωματωμένη σε θερμαντήρα IP67
![]()
Το LFP48-105 είναι μια μπαταρία φωσφορικού λιθίου σιδήρου 51.2V 105Ah που έχει σχεδιαστεί ειδικά για καροτσάκια γκολφ και ηλεκτρικά οχήματα χαμηλής ταχύτητας.Αποθηκεύει ενέργεια 5376 ωρών watt και παρέχει συνεχές ρεύμα εκφόρτισης 150A (250A παλμός για έως 120 δευτερόλεπτα), παρέχοντας άφθονη ισχύ για λόφους, επιτάχυνση και εκτεταμένη εμβέλεια.Το ολοκληρωμένο σύστημα διαχείρισης μπαταρίας περιλαμβάνει παθητική εξισορρόπηση και ενσωματωμένο θερμαντήρα που ενεργοποιείται αυτόματα όταν η φόρτιση είναι κάτω των 0 °CΤο ατσάλινο περίβλημα με βαθμολογία IP67 είναι αδιάβροχο και αδιάβροχο, ιδανικό για εξωτερικές συνθήκες γήπεδου γκολφ.
Βασικές προδιαγραφές
Η ονομαστική τάση είναι 51.2V με χωρητικότητα 105Ah. Η συνολική ενέργεια είναι 5376Wh. Η εσωτερική αντίσταση είναι ≤45mΩ. Η απόδοση είναι 98 τοις εκατό.Η μπαταρία χρησιμοποιεί 16 κύτταρα σε σειρά με 1 παράλληλη χορδή (16S1P)Οι διαστάσεις είναι 460mm πλάτος, 334mm βάθος, και 247mm ύψος. Το βάρος είναι 46 κιλά. Ο τύπος τερματικού είναι FCC1020B με βαθμολογία για 200A. Το στεγείο είναι SPCC χάλυβα με προστασία IP67.Οι διεπαφές επικοινωνίας περιλαμβάνουν RS485 και CANΠαρέχεται επίσης μια οθόνη διεπαφής (WY16K4Z 5A) και μια παράλληλη διεπαφή εντοπισμού λάθους (RJ45).
| Ηλεκτρική Παράμετροι | |
| Ονομαστική τάση | 51.2V |
| Αξιολογημένη Γαπάθεια | 105Ah |
| Ενέργεια | 5376Wh |
| Αντίσταση | ≤ 45mΩ |
| Αποτελεσματικότητα | ≥0.98 |
| Ζωή κύκλου | ≥4000 κύκλοι Υπόλοιπη δυναμικότητα > 80% |
| Αυτοεκκαθάριση | < 5% ανά μήνα |
| Μαξ.Μονούλες σε σειρά/παράλληλα | 16S/1P |
Απόδοση εκφόρτισης
Το συνεχές ρεύμα εκκένωσης είναι 150 άμπερες, αρκετό για ένα πλήρως φορτωμένο κάρο γκολφ σε απότομο έδαφος.χειρισμός απότομης επιτάχυνσης και αναρρίχησης λόφου. Η τάση διακοπής εκφόρτωσης BMS είναι 40V με επανασύνδεση σε 43.2V. Η συνιστώμενη τάση διακοπής είναι επίσης 40V. Η προστασία από βραχυκύκλωμα ενεργοποιείται σε 300 έως 800 μικροδευτερόλεπτα.
| Απαλλαγή Παράμετροι | |
| Συνεχή ρεύμα εκφόρτισης | 150A |
| Εκτόξευση παλμού Τρέχων | 250A ((< 120S) |
| Συνιστώμενη τάση. Αποσύνδεση. | 40V |
| Τεχνική μέθοδος | 40V |
| Επανασύνδεση τάσης | 43.2V |
| Σύντομο κύκλωμα Pπεριστροφή | 300-800us |
Παράμετροι φόρτισης
Η φόρτιση χρησιμοποιεί τη μέθοδο CC CV με εύρος τάσης φόρτισης από 56,8V έως 58,4V. Η συνιστώμενη τάση πλεύσης σε πλήρη φόρτιση είναι 53,2V έως 53,6V. Το συνιστώμενο ρεύμα φόρτισης είναι 52,5 αμπεριαλούς για βέλτιστη διάρκεια κύκλου.Το μέγιστο ρεύμα φόρτισης είναι 105 άμπερ για ταχύτερη φόρτιση.Η τάση διακοπής της φόρτισης του BMS είναι 58.4V.
| Χρέωση Παράμετροι | ||
| Μέθοδος χρέωσης | CC-CV | |
| Χρέωση Τετάρτη | 56.8~58.4V | |
| Συνιστώμενη τάση πλεύσης | 53.2~53.6V@100% | |
| RΣυστήνεται ρεύμα φόρτισης | 52.5Α | |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης | 105Α | |
| Δυνατότητα ανάκτησης | 58.4V | |
Ενσωματωμένη θέρμανση για κρύο καιρό
Όταν η θερμοκρασία της μπαταρίας πέφτει κάτω από 0 °C και η τάση φόρτισης εφαρμόζεται,το εσωτερικό σύστημα θέρμανσης θερμαίνει αυτόματα τα κύτταρα σε ασφαλή θερμοκρασία πριν επιτρέψει το ρεύμα φόρτισηςΑυτό επιτρέπει την αξιόπιστη φόρτιση σε θερμοκρασίες περιβάλλοντος χαμηλότερες από -30°C. Η εκφόρτιση είναι επίσης δυνατή από -30°C έως 65°C, καθιστώντας την μπαταρία κατάλληλη για χειμερινό γκολφ ή εγκαταστάσεις ψυκτικής αποθήκευσης.
Ο κύκλος ζωής και η μακροζωία
Η διάρκεια ζωής του κύκλου υπερβαίνει τους 4000 κύκλους σε βάθος εκφόρτωσης 100%, διατηρώντας παράλληλα πάνω από το 80% της αρχικής χωρητικότητας (δοκιμάζεται σε 25 °C, 0,5 °C φόρτισης/εκφόρτωσης).Για ένα καρότσι γκολφ που ολοκληρώνει έναν πλήρη κύκλο φόρτισης την ημέραΗ χαμηλή αυτοεκφόρτιση και το μη συντηρητικό σχεδιασμό εξαλείφουν τα έξοδα πότισης και εξισορρόπησης που απαιτούνται από το μολύβι.
| Θερμοκρασία Παράμετροι | |
| Θέρμανση εκκένωσης | -30°C έως 65°C |
| Θέρμανση φόρτισης | -30°C έως 65°C,Ξεκινήστε τη θέρμανση σε θερμοκρασία < 0 °C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | 0°C έως 35°C |
| ΒΜΣ Περιορισμός υψηλής θερμοκρασίας | 65°C |
Επικοινωνία και διεπαφές
Οι θύρες RS485 και CAN επιτρέπουν στη μπαταρία να επικοινωνεί με τους ελεγκτές καροτσών του γκολφ, τους φορτιστές και τους μετρητές οθόνης.Η διεπαφή οθόνης (WY16K4Z 5A) συνδέεται με εξωτερική οθόνη ισχύος για παρακολούθηση κατάστασης φόρτισης σε πραγματικό χρόνοΗ παράλληλη διεπαφή διορθώσεων RJ45 απλοποιεί τις ενημερώσεις firmware και την παράλληλη ρύθμιση μπαταρίας.
Εφαρμογές
Αυτή η μπαταρία είναι ιδανική για ηλεκτρικά καροτσάκια γκολφ 48V έως 51.2V, buggies και οχήματα γκαζόν.ανελκυστήρες ψαλίδιΤο ενσωματωμένο σύστημα θέρμανσης και η βαθμολογία IP67 το καθιστούν κατάλληλο για εξωτερική χρήση σε όλες τις εποχές.
| Μηχανικές Παράμετροι | ||
| Διάσταση (Δ×Δ×Η) | 460x334x247 χιλιοστά | |
| Διάσταση(W×D×H) | 18.11"x13.15"x9.72" | |
| Βάρος | 46 κιλά | |
| Τερματικό Τεπ | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ | |
| Διασύνδεση οθόνης | WY16K4Z 5A | |
| Αποδιορθώσεις παράλληλων διεπαφών | RJ45 | |
| Σώμα μπαταρίας | ΣΕΠΚ | |
| Σπίτι Ππεριστροφή | Διάκριση IP67 | |
| Cel Τύπος Χημείας | Κύκλος LiFePO4 | |
| Επικοινωνία | RS485/CAN | |
Σύγκριση με το μόλυβδο
Μια τυπική τράπεζα μπαταριών καρότσι γκολφ με μόλυβδο (έξι μπαταρίες 8V) ζυγίζει περίπου 150kg, διαρκεί μόνο 500 κύκλους και απαιτεί εβδομαδιαίο πότισμα.και είναι δωρεάν συντήρησηςΠαρέχει σταθερή τάση κατά τη διάρκεια της εκφόρτισης, έτσι ώστε το καροτσάκι να μην επιβραδύνεται καθώς η μπαταρία εξαντλείται.